وزیر نفت از مردم عذرخواهی کرد

به گزارش مجله روگذر، به گزارش خبرنگاران، جواد اوجی، وزیر نفت در کنفرانس خبری ویژه برای توضیح آخرین جزئیات شرایط اختلال در سامانه هوشمند سوخت کشور، پیرامون مسائل پیش آمده در عرضه سوخت در جایگاه ها، توضیح داد: دشمن قصد آسیب رساندن به مردم را داشت که با لطف خدا و صبوری مردم، این تیر به سنگ خورد.

وزیر نفت از مردم عذرخواهی کرد

این عضو کابینه سیزدهم تاکید کرد: بالغ بر سه هزار جایگاه سوخت فعال شده اند و مردم می توانند از خدمات آنها استفاده کنند. از مردم عذرخواهی می کنم و قول می دهیم در آینده شاهد این قضایا نباشیم.

وی اضافه نمود: به تمام متخصصان حوزه IT در چهار شرکت اصلی وزارت نفت فراخوان داده شده است و همگی مشغول فعالیت هستند. نزدیک به 300 جایگاه برای استفاده از کارت هوشمند سوخت فعال شده و تلاش برای اتصال مابقی جایگاه ها نیز در حال انجام است.

اوجی با اشاره به اینکه شایعه سوخت شدن سهمیه های بنزین صحت ندارد، گفت: سهمیه ای که در کارت سوخت است، محفوظ است و به محض فعال شدن جایگاه ها امکان استفاده خواهد داشت.

وی اضافه نمود: شایعه گرانی بنزین صحت ندارند و چنین مسئله ای اصلا در دولت مطرح نیست، مسئله ای در تولید و ذخایر بنزین و گازوئیل نداریم و به زودی صادرات این فرآورده ها از سر گرفته خواهد شد.

وزیر نفت شرح داد: آخرین شرایط جایگاه ها نیز از سایت شرکت پخش فرآورده های نفتی وجود دارد، نزدیک به 84 تا 85 درصد از جایگاه ها برای استفاده از بنزین آزاد قابل دسترسی هستند.

اوجی خبر داد: احتمالا طی یک تا دو روز آینده تمامی جایگاه ها امکان استفاده از کارت سوخت را خواهند داشت، در رابطه با اختلالات اخیر درگاه بانکی متصل به سامانه سوخت و امکان نفوذ به سامانه هوشمند سوخت از طریق این درگاه هنوز دلیل اصلی نفوذ به این سامانه معین نشده و تمامی جوانب در دست بررسی است.

منبع: خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1938

به "وزیر نفت از مردم عذرخواهی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نفت از مردم عذرخواهی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید