خاتمه فرار 20 ساله قاتل استاد دانشگاه

به گزارش مجله روگذر، مرد جنایتکار که به خاطر 60 میلیون تومان یک استاد دانشگاه را به قتل رسانده بود پس از 20 سال زندگی مخفیانه از سوی پلیس دستگیر شد.

خاتمه فرار 20 ساله قاتل استاد دانشگاه

به گزارش ایران، رسیدگی به این پرونده از ساعت سه بامداد 17 شهریور سال 80 با گزارش قتل مردی میانسال در غرب تهران به پلیس آغاز شد. وقتی مأموران کلانتری 134 شهرک غرب به محل حادثه رسیدند، دریافتند مقتول یک استاد دانشگاه بوده که از ناحیه پهلو و قفسه سینه مورد اصابت چاقو نهاده شده بود. در تحقیق از همسایه ها آن ها مدعی شدند 4 مرد جوان را دیده اند که سراسیمه از خانه ویلایی استاد دانشگاه بیرون آمده و فرار کردند.

مردان آشنا

با حضور تیم جنایی در محل، آن ها با خانه بهم ریخته رو به رو شدند و همین مسأله حکایت از آن داشت که عاملان این جنایت قصد سرقت داشته اند. اما سالم بودن در های ورودی، این احتمال را عنوان نمود که 4 مرد جوان با استاد دانشگاه آشنا بوده اند. همچنین آنالیز ها نشان می داد که مقتول استاد دانشگاه یکی از شهر های نزدیک تهران بوده است و به تنهایی زندگی می نموده و همسر او مدتی قبل جدا شده است.

دستگیری 3 متهم

در گام بعدی کارآگاهان به سراغ همسر مقتول رفته و زن جوان در تحقیقات گفت: به خاطر اختلافاتی که با همسرم داشتم یک سال قبل از او جدا شدم و به همراه پسر کوچکم به تنهایی زندگی می کنم. از ماجرای قتل همسرم نیز بی خبر بودم تا اینکه در روزنامه ها خبر قتل او را خواندم و نمی دانم چه کسی او را به قتل رسانده است. آنالیز ها برای شناسایی و دستگیری عاملان این جنایت ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت در ادامه تحقیقات ردپای 4 مرد جوان را که از دوستان مقتول بودند در این جنایت پیدا کردند؛ بنابراین تحقیقات روی شناسایی این افراد متمرکز شد و در نهایت سه نفر از آن ها دستگیر شدند.

فرار متهم اصلی

سه متهم جوان به درگیری با مقتول با انگیزه سرقت اعتراف کردند. یکی از آن ها گفت: مدتی است که مقتول را می شناسیم و به خانه او رفت و آمد داشتیم. در این رفت و آمد ها با خبر شدیم که او مقدار زیادی پول نقد در خانه دارد و به همین دلیل نقشه سرقت از خانه اش را کشیدیم. شب حادثه به خانه او رفتیم و پس از ساعتی تصمیم به سرقت گرفتیم، اما او متوجه شد و آغاز به سر و صدا کرد. ترس از دستگیری باعث شد که فرار کنیم. اما دوستمان اشکان، هنگام فرار با او درگیر شد و برای رهایی از دستش او را با چاقو زد و متواری شد.

زندگی با هویت جعلی

با اعتراف سه متهم و ادامه تحقیقات، معین شد که عامل اصلی این جنایت اشکان است. بدین ترتیب مأموران برای دستگیری او وارد عمل شدند، اما اشکان پس از جنایت، مخفیانه از کشور خارج شده بود.

تحقیقات برای دستگیری اشکان ادامه یافت، اما هیچ رد و نشانی از او به دست نیامد. با گذشت 20 سال از این جنایت و در حالی که این پرونده همچنان در اداره دهم پلیس آگاهی باز بود پایان اوایل اردیبهشت سال جاری، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت پیروز شدند ردی از قاتل به دست آورند. آنالیز ها نشان می داد که او در منطقه تهرانپارس ساکن شده است. پس از هماهنگی های قضایی با بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی پایتخت، کارآگاهان اداره دهم وارد عمل شده و اشکان را بازداشت کردند. اشکان که ابتدا منکر جنایت بود، پس از مواجهه با مدارک و شواهد پلیسی به قتل ناخواسته استاد دانشگاه اعتراف کرد.

او گفت: آن موقع 21 سال داشتم و در یک میهمانی شبانه با مقتول آشنا شدم. از آنجایی که به تنهایی زندگی می کرد، با دوستانم زیاد به خانه اش رفت و آمد داشتیم. تا اینکه متوجه شدم 60 میلیون تومان پول نقد در خانه اش دارد. سرقت این پول وسوسه ام کرد. شب حادثه به بهانه میهمانی به خانه اش رفتیم، اما مقتول متوجه شد که قصد سرقت داریم و آغاز به سر و صدا کرد. می خواستیم فرار کنیم که مرا گرفت و من هم به ناچار دست به چاقو شدم و دو ضربه به مقتول زدم. بعد از آن فرار کردم و به خارج از کشور رفتم، اما پس از مدتی دوباره به ایران برگشتم و زندگی جدیدی با هویت جعلی برای خودم درست کردم. هیچ وقت فکرش را هم نمی کردم پس از 20 سال از قتل هنوز پرونده در جریان باشد.

به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی پایتخت، متهم جوان در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی نهاده شد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1674

به "خاتمه فرار 20 ساله قاتل استاد دانشگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه فرار 20 ساله قاتل استاد دانشگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید