پوتین: سیستم انتخاباتی آمریکا مشکل دارد، منتظریم تقابل سیاسی داخلی آنها انتها یابد

به گزارش مجله روگذر، رئیس جمهوری روسیه با اشاره به مشکلاتی که در سیستم انتخاباتی ایالات متحده وجود دارد و جهان و خود آمریکایی ها به آن واقفند، گفت: اقدام رسمی در تبریک گفتن به پیروز انتخابات، باعث تیره تر شدن روابط بد کنونی مسکو و واشنگتن نخواهد شد.

پوتین: سیستم انتخاباتی آمریکا مشکل دارد، منتظریم تقابل سیاسی داخلی آنها انتها یابد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز در مصاحبه با برنامه مستند مسکو. کرملین. پوتین از شبکه اول تلویزیون روسیه، با مشکل دار خواندن سیستم انتخاباتی در ایالات متحده، توضیح داد که چرا هنوز به پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تبریک نگفته است. به عقیده وی، به تعویق افتادن چنین اقدام کاملاً رسمی، باعث بدتر شدن روابط مسکو و واشنگتن که اکنون هم بد است، نخواهد شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

پوتین در پاسخ به این سؤال که آیا تأخیر در تبریک گفتن به رئیس جمهور منتخب ایالات متحده از طرف روسیه، باعث بدتر شدن روابط با واشنگتن نخواهد شد، پاسخ داد: شما نمی توانید یک رابطه تخریب شده را خراب کنید، برای اینکه این روابط از قبل خراب شده است.

رئیس جمهوری روسیه اطمینان داد: ما به همه احترام می گزاریم: هم رئیس جمهور فعلی دونالد ترامپ و هم نامزد این سمت آقای جوزف بایدن، بنابراین مسئله ای برای ما وجود ندارد، البته کارهای کاملاً رسمی باید مطابق با روال مشخص و جنبه قانونی قضیه انجام شود، در این رابطه هیچ دلیل خاص و هیچ چیز غیرعادی وجود ندارد که بخواهد تیره ترکننده بیشتر روابط ما باشد، این جنبه کاملاً رسمی این قضیه است.

وی همچنین ابراز عقیده کرد: درباره دیگران و کسانی که تبریک می گویند، باید بگویم که هر فردی بر اساس تجربه خود و بر اساس کاری که فکر می کند درست است، عمل می کند.، رئیس جمهور روسیه در عین حال یادآور شد که در دوره انتخابات قبلی آمریکا همه به خانم هیلاری کلینتون تبریک گفتند و بعداً مشخص شد که دونالد ترامپ برنده شده است.

ولادیمیر پوتین تأکید کرد: مقامات روسیه آماده همکاری با هر رئیس جمهور منتخبی در آمریکا هستند و در عین حال، مهم است که صبر کنیم تا نتایج نهایی انتخابات ایالات متحده مشخص شود و تقابل سیاسی داخلی پایان یابد.

رئیس جمهوری روسیه همچنین معتقد است که در سیستم انتخابات آمریکا مشکلاتی وجود دارد، البته تغییر سیستم قدیمی به عهده مقامات این کشور است. وی گفت: این کاملاً واضح است و دیگر برای همه در جهان و به نظر من، برای خود آمریکایی ها هم روشن شده است که در سیستم انتخاباتی آمریکا مشکلاتی وجود دارد، لازم است در این سیستم تغییراتی رخ دهد، البته این کار ما نیست، این مربوط به خود مردم آمریکا و کنندگان آنها در مجلس و رئیس جمهوری این کشور است ولی اگر آنها از سیستم موجود رضایت دارند، به خودشان مربوط است.

پوتین به عنوان مثال، این واقعیت را مورد توجه قرار داد که اکنون حتی برای عموم مردم کاملاً آشکار شده است که در آمریکا، نامزدی که در این ایالت یا آن ایالت پیروز شود، آرای همه انتخاب کنندگان را به خود اختصاص می دهد.

رئیس جمهوری روسیه یادآور شد که این حرف را برای انگ زدن به سیستم سیاسی یا سیستم انتخاباتی آمریکا نمی زند. وی افزود: این مسئله مدتهاست وجود دارد و به طوری که یکی از همتایان آمریکایی در گذشته به من گفت: ما دیگر به آن عادت کرده ایم.

پوتین همچنین با اشاره به اینکه آمریکایی ها باید مشروعیت مقامات و قانونی بودن انتخابات در کشورشان را ارزیابی کنند، ادامه داد: این یک مسئله فوق العاده مهم است، زیرا اعتماد مردم هر کشوری به رهبران سیاسی آنجا به این امر بستگی دارد.

وی در عین حال تأکید کرد که روسیه همیشه مخالف مداخله در امور داخلی خود است، همان طور که آمریکایی ها مخالف این مسئله هستند و مسائل مربوط به انتخابات هم یک امر داخلی در ایالات متحده است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1384

به "پوتین: سیستم انتخاباتی آمریکا مشکل دارد، منتظریم تقابل سیاسی داخلی آنها انتها یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: سیستم انتخاباتی آمریکا مشکل دارد، منتظریم تقابل سیاسی داخلی آنها انتها یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید