گودرزی: ثبت اینستکس به دلیل مخالفت های صریح آمریکا موفقیت است

به گزارش مجله روگذر، یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ثبت اینستکس به دلیل مخالفت های صریح آمریکا موفقیتی محسوب می گردد در عین حال گفت که باید روند اجرایی و عملیاتی شدن این سامانه سریع تر گردد.

گودرزی: ثبت اینستکس به دلیل مخالفت های صریح آمریکا موفقیت است

مسعود گودرزی در گفت وگو با مجله روگذر با اشاره به راه اندازی سازوکار ویژه اقتصادی توسط اتحادیه اروپا برای ایران گفت: در قدم اول ثبت اینستکس خوب است چون نشان می دهد کشورهای اروپایی اقداماتی برای ایجاد مکانیزم اقتصادی با ایران انجام داده اند اکنون زمان عملیاتی و اجرایی شدن سامانه مبادلات اقتصادی است.

وی ادامه داد: باید تنوع و کاربری و شمولیت این سامانه تعیین گردد. این که چطور قرار است به اهداف خود برسد و توسعه پیدا کند که اگر این موارد روشن نگردد این سامانه فقط در حد شعار خواهد بود و به درد ما نمی خورد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خاتمه و در جمع بندی اظهار کرد: با توجه به مخالفت های صریح آمریکا، ثبت و آغاز اینستکس موفقیت محسوب می گردد اما در ادامه راه باید برای اجرایی و عملیاتی شدن این سامانه سرعت بیشتری باشد؛ اینکه ارتباط با سامانه های اقتصادی در خارج کشور و نوع پوشش دهی به مبادلات اقتصادی و نوع کالاها تعیین شده و دایره آن محمود نباشد و همچنین در برابر فشارها برای محدود کردن سامانه مقاومت گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 225

به "گودرزی: ثبت اینستکس به دلیل مخالفت های صریح آمریکا موفقیت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گودرزی: ثبت اینستکس به دلیل مخالفت های صریح آمریکا موفقیت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید