206 دستگاه ماینر در ورامین کشف شد

به گزارش مجله روگذر، رئیس شرکت توزیع برق شهرستان ورامین گفت: با کشف یک مزرعه استخراج پول مجازی بیت کوین در شهرک صنعتی خیرآباد ورامین، 206 دستگاه ماینر کشف و ضبط شد.

206 دستگاه ماینر در ورامین کشف شد

مسلم حاجی مزدرانی به ایرنا گفت: نیرو های شرکت توزیع برق شهرستان ورامین در جریان آنالیز شرایط مصرف برق در مناطق مختلف شهرستان، پیروز به شناسایی و کشف یک مزرعه استخراج پول مجازی (بیت کوین) در شهرک صنعتی خیرآباد شدند.

وی گفت: در این مزرعه، روزانه یکهزار و 500 آمپر برق، مطابق احتیاج 150 منزل مسکونی در طول شبانه روز مصرف می شد که نقش بسیار زیادی در کمبود های ایجاد شده در حوزه برق داشت.

رئیس شرکت توزیع برق ورامین تأکید کرد: هیچ واحدی مجوز استفاده از برق برای استخراج بیت کوین را ندارد و این کار، غیرقانونی و جرم محسوب می گردد.

وی گفت: قطع برق این مزرعه قطع، دستگاه های ماینر توقیف و برای متصدی آن پرونده تخلف تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

مزدرانی گفت: هفته گذشته نیز یک مزرعه استخراج بیت کوین با 22 دستگاه ماینر در ورامین کشف شده بود تا شمار ماینر های کشف شده در این شهرستان طی دو سال گذشته به بیش از 2 هزار و 500 دستگاه برسد.

در گذشته پول مجازی (بیت کوین) پیش از این با استفاده از رایانه های خانگی فراوری می شد، اما در سال های اخیر دستگاه های مخصوص فراوری این پول مجازی (ماینر) ساخته شده است که واردات و استفاده از آن ها در ایران غیر مجاز است.

ورامین در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1484

به "206 دستگاه ماینر در ورامین کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "206 دستگاه ماینر در ورامین کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید