اعزام 2 ناوهواپیمابر آمریکا به دریای چین جنوبی برای تمرینات نظامی

به گزارش مجله روگذر، نیروی دریایی آمریکا بیان کرد، این کشور دو ناو هواپیمابر خود را همراه با گروه رزمی آنها به جهت انجام عملیات های مشترکی طی امروز سه شنبه به دریای چین جنوبی اعزام نموده است.

اعزام 2 ناوهواپیمابر آمریکا به دریای چین جنوبی برای تمرینات نظامی

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

عملیات های دوگانه این ناوهای هواپیمابر در این آبراه پرمناقشه نخستین عملیات ها در نوع خود از ژوئیه گذشته بوده و کمتر از سه هفته بعد از آنکه جو بایدن به عنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا تحلیف انجام داد، مطرح می شوند. دولت جدید آمریکا چین را حیاتی ترین چالش و جدی ترین رقیب آمریکا خوانده است.

نیروی دریایی آمریکا اعلام نمود: طی عملیات های امروز گروه های رزمی دو ناو یو.اس.اس تئودور روزولت و یو.اس.اس نیمیتز دست به اجرای مانورهای کثیری با هدف افزایش قابلیت عملیات مشترک میان تجهیزات و همچنین قابلیت های فرماندهی و کنترل زدند.

دریادار داگ وریسیمو، فرمانده گروه رزمی ناو روزولت فرصت تمرین همراه با گروه ناو نیمیتز در دریای چین جنوبی را یک موقعیت فوق العاده ارزشمند خواند.

وریسیمو گفت: ما به وسیله عملیات هایی مثل این اطمینان حاصل می کنیم که دارای قابلیت تاکتیکی برای رسیدگی به چالش حفظ صلح بوده و قادر هستیم همچنان به شرکا و هم پیمانانمان در منطقه نشان دهیم متعهد به حمایت از یک منطقه هند-اقیانوسیه آزاد و باز هستیم.

طبق اعلام نیروی دریایی آمریکا، عملیات های دوگانه ناوهای هواپیمابر این کشور در دریای چین جنوبی آخرین بار در ماه ژوئیه زمانی که گروه های رزمی دو ناو هواپیمابر یو.اس.اس رونالد ریگان و نیمیتز به یکدیگر پیوستند، برگزار گردید.

این نمایش قدرت نظامی آمریکا در دریای چین جنوبی در حالی صورت می گیرد که دو قدرت با یکدیگر در این آبراه و در نزدیکی تایوان و همچنین بر سر مجموعه ای از مسائل دیگر نظیر تجارت، تکنولوژی و جاسوسی مناقشه دارند.

چند روز پیش نیروی دریایی آمریکا اقدام به اجرای اولین به اصطلاح عملیات آزادی دریانوردی در دریای چین جنوبی و همچنین نخستین ترانزیت از تنگه تایوان در دولت جو بایدن پرداخت.

عملیات های دوگانه ناوهای هواپیمابر آمریکا در حالی انجام می گردد که طبق اعلام مقام ارشد دفاعی فرانسه طی روز دوشنبه در توییتر، یک زیردریایی رزمی هسته ای فرانسوی جزو تجهیزات نیروی دریایی بود که اخیرا دست به اجرای گشت زنی به وسیله این آبراه پرداختند.

فورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه با انتشار تصویری از آن در پستی در توییتر نوشت: کشتی حمایتی سن به زیردریایی امرود برای انجام این عبور پیوست.

پارلی نوشت: این گشت زنی فوق العاده باعث تکمیل یک گذر از دریای چین جنوبی شد. این مدرک مستدل ظرفیت نیروی دریایی فرانسه برای استقرار تجهیزات در مسافت دور و برای زمانی طولانی همراه با شرکای راهبردی استرالیایی، آمریکایی و ژاپنی ما است.

رسانه های ژاپنی اواخر سال گذشته میلادی گزارش کردند، انتظار می رود فرانسه، آمریکا و ژاپن برای نخستین بار در ماه مه دست به اجرای مانور نظامی مشترک در زمین و در دریا بزنند و هدفش رساندن پیغام مقابله با چین و تقویت همکاری چندجانبه است.

پکن هفت ماه پیش که آمریکا گروه های رزمی دو ناو هواپیمابر خود را در آنجا مستقر کرد، واکنشی تند نشان داد.

،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1537

به "اعزام 2 ناوهواپیمابر آمریکا به دریای چین جنوبی برای تمرینات نظامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام 2 ناوهواپیمابر آمریکا به دریای چین جنوبی برای تمرینات نظامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید