اعلام آمادگی انصارالله برای گفت وگوی یمنی، یمنی

به گزارش مجله روگذر، یک مقام انصارالله گفت که این جنبش آماده است تا در یمن یا هر کشور بی طرفی مانند عمان، گفت وگوی یمنی-یمنی را انجام دهد.

اعلام آمادگی انصارالله برای گفت وگوی یمنی، یمنی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی انصارالله تأکید کرد که دست ما همچنان به سمت صلح عادلانه و شرافتمندانه، دراز بوده و هست.

البخیتی در صفحه توئیتر خود نوشت که این صلح باید متضمن حاکمیت و استقلال یمن باشد و هر گونه درخواست صلح که به حاکمیت و استقلال یمن، خدشه وارد کند، دعوت به تسلیم شدن است.

وی تأکید کرد: اگر طرفهایی که در دعوت از مداخله خارجی دست داشتند، درخواست صلح داخلی را نپذیرند، ما نیز به عملیات نظامی خود در داخل و خارج ادامه خواهیم داد تا آخرین وجب از خاک یمن آزاد و محاصره نیز شکسته گردد و یمن بتواند در سطوح منطقه ای و جهانی، نقش تاریخی خود را ایفا نماید.

این مسئول انصارالله خاطر نشان کرد، اگر طرفهای مذکور مایل به گفت وگو هستند، ولی از خشم کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی، هراس دارند، باید تفنگ خود را به سمت این کشورها نشانه بگیرند و در این صورت است که یمن خواهد توانست طی چند روز، این جنگ را به سود خود به سرانجام ببرد.

البخیتی با بیان اینکه همه را مجبور خواهیم کرد تا گزینه های ملی ما را بپذیرند، توضیح داد: راه چاره سیاسی یمن، امکان پذیر است؛ فقط اگر طرفهای درگیر، تمایل و تصمیم داشته باشند.

وی در سرانجام خاطر نشان کرد: ما تمایل و تصمیم داریم که گفت وگوی یمنی-یمنی را در داخل یا هر کشور بی طرفی مانند عمان انجام دهیم. توپ اکنون در زمین کسانی است که از ائتلاف دعوت کردند.

البخیتی اخیرا تأکید کرد: جنایات ائتلاف در یمن، پس از اینکه پاسخی از طرف یمنی دریافت کرد، کاهش یافته است... ملت یمن با دشمنی روبروست که فاقد تمامی ارزشهای انسانی است.

وی با بیان اینکه ائتلاف سعودی پس از هر شکستی، غیر نظامیان را بمباران می نماید، خاطر نشان کرد، موضع بسیاری از رژیمهای جهانی، در حمایت از کشورهای ائتلاف و سرپوش گذاشتن بر جنایات آنان است.

این مقام انصارالله خاطر نشان کرد، عملیات یمن علیه کشورهای ائتلاف در سطوح داخلی و خارجی ادامه خواهد داشت تا حملات متوقف شده و محاصره نیز برداشته گردد.

بحران یمن از فروردین 1394 با حملات ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی و با حمایت آمریکا و کشورهای غربی شروع شد تا به ادعای خود، بتوانند رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن را بازگردانند، ولی به جز کشتار غیر نظامیان و تخریب زیرساختهای یمن، هیچ درآمد در پی نداشته است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 اسفند 1400 بروزرسانی: 13 اسفند 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2024

به "اعلام آمادگی انصارالله برای گفت وگوی یمنی، یمنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی انصارالله برای گفت وگوی یمنی، یمنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید