وزارت خارجه یمن: بسته ماندن فرودگاه صنعاء جنایت جنگی است

به گزارش مجله روگذر، یک مقام مسئول در وزارت خارجه یمن ادامه بسته ماندن فرودگاه بین المللی صنعاء را جنایت جنگی دانست.

وزارت خارجه یمن: بسته ماندن فرودگاه صنعاء جنایت جنگی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از المسیره، حسین العزی معاون وزیر خارجه یمن با دیوید گریسلی هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد ملاقات کرد.

دو طرف در این ملاقات درباره تازه ترین تحولات اقدامات بشردوستانه در یمن و ضرورت بازگشایی فرودگاه بین المللی صنعاء به روی شهروندان و بیماران و دانشجویان بحث و گفتگو کردند.

معاون وزیر خارجه یمن در این ملاقات تاکید نمود که بسته ماندن فرودگاه صنعاء جنایتی جنگی به تعداد می رود و منزله مجازات دسته جمعی یمنی ها است.

دو روز قبل هم عبدالعزیز صالح بن حبتور نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در ملاقات با دیوید گریسلی، گفت که سازمان ملل متحد و شورای امنیت این سازمان مسئول قانونی و اخلاقی پیامدهای ادامه بسته ماندن فرودگاه صنعاء هستند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با بعضی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی گناه نتیجه ای برای رژیم سعودی نداشته است.

تجاوز نیروهای ائتلاف عربی ـ آمریکایی به سرکردگی عربستان سعودی به یمن تا به امروز موجب خلل در مقاومت مردم این کشور نشده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1844

به "وزارت خارجه یمن: بسته ماندن فرودگاه صنعاء جنایت جنگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه یمن: بسته ماندن فرودگاه صنعاء جنایت جنگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید