ترامپ در یک قدمی بلاک شدن در توییتر و فیس بوک

به گزارش مجله روگذر، شبکه اجتماعی توییتر که سال ها در برابر رفتار های ترامپ برای فراخوان راهپیمایی حامیان، انتشار اطلاعات نادرست و دامن زدن به ناآرامی مدارا نموده بود، پس از اقدام اخیر رییس جمهور آمریکا در تشویق طرفدارانش برای حمله به ساختمان کنگره، در آستانه ممنوع کردن فعالیت وی نهاده شد.

ترامپ در یک قدمی بلاک شدن در توییتر و فیس بوک

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش ایسنا، توییتر روز چهارشنبه گفت حذف توییت های متعدد ترامپ را الزامی خواهد نمود و سپس پس از حذف توییت ها، اکانت وی را به مدت 12 ساعت معلق می نماید.

این شرکت گفت اگر رییس جمهور دوباره از سیاست یکپارچگی مدنی که مداخله در انتخابات را ممنوع می نماید، تخطی کند، به صورت دائمی بلاک خواهد شد.

ساعاتی بعد شرکت فیس بوک هم گفت اکانت رییس جمهور را قفل خواهد نمود. این شبکه اجتماعی گفت: ما به ارزیابی دو تخلف در صفحه رییس جمهور ترامپ پرداختیم که به معلق شدن 24 ساعته صفحه وی منجر خواهد شد و در طول این مدت ترامپ نمی تواند از این پلتفرم مطلبی پست کند.

ترامپ روز چهارشنبه از توییتر، فیس بوک و یوتیوب گوگل برای دعوت از حامیانش برای اعتراض در واشنگتن استفاده کرد.

پس از این که هواداران افراطی ترامپ به کنگره آمریکا وارد شدند، بعضی از سیاستمداران و حتی سرمایه گذاران فناوری از شبکه های اجتماعی بابت این که برای رییس جمهور چنین امکانی را فراهم کردند، انتقاد کردند.

توییتر، فیس بوک و یوتیوب همگی اقداماتی برای حذف یا محدود کردن انتشار بعضی از پست های اخیر ترامپ در آشوب های روز چهارشنبه انجام دادند. اما این اقدامات درخواست ها برای حذف اکانت های ترامپ را آرام نکرد.

کریس ساکا، سرمایه گذار سرشناس توییتر در پیامی با خطاب قرار دادن جک دورسی و مارک زاکربرگ، مدیران عامل شرکت های توییتر و فیس بوک نوشت: دستان شما آلوده به خون است. به مدت چهار سال شما این وحشت را منطقی جلوه دادید. برانگیختن خیانت خشونت آمیز، تمرین آزادی بیان نیست. کسانی که در این شرکت ها کار می نمایند هم سهیم هستند. (اکانت ترامپ) را ببندید.

الکس هولمز که در شورای اعتماد و امنیت توییتر حضور دارد نیز خواهان بسته شدن اکانت های ترامپ در توییتر شد.

با جریان داشتن آشوب های روز چهارشنبه در کنگره آمریکا، شرکت های فناوری کوشش کردند واکنش مناسبی داشته باشند. ویدیویی که ترامپ در آن از شورش نمایندگان می خواست به خانه بروند، اما انتخابات را تقلب می خواند، در توییتر محدود شد تا کاربران نتوانند آن را لایک نموده یا درباره اش اظهارنظر نمایند و سپس به طور کامل بلاک شد.

فیس بوک هم پس از علامت گذاری چند ویدیو، چند ساعت بعد تصمیم گرفت آن ها را حذف کند. یک مدیر فیس بوک در توییتی نوشت: این یک شرایط فوق العاده است و ما تدابیر اضطراری متناسب را در پیش گرفته ایم.

در یوتیوب بعضی از کانال های هوادار ترامپ که حوادث روز چهارشنبه را پخش می کردند از کاربران برای شرکت در بحث های زنده پول طلب می کردند.

یوتیوب اعلام نموده لایو هایی که به دنبال برانگیختن خشونت بودند و ویدیوی ترامپ را به دلیل انتشار اطلاعات نادرست درباره انتخابات حذف کرد.

اما اقدامات سریعی که روز چهارشنبه انجام گرفت بسیار اندک و بسیار دیر ارزیابی شد. ترامپ مدت ها از شبکه های اجتماعی به نفع خود و برانگیختن آشوب با استفاده از میکروفون هایی که از سوی شرکت هایی نظیر توییتر و فیس بوک در اختیار وی قرار گرفته بود و حتی پخش جلسه مطبوعاتی استفاده نموده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، توییتر سال ها به دلیل صندلی ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا امتیاز ویژه ای برای وی قائل شده است، اما زمانی که دوره ریاست جمهوری ترامپ به انتها برسد، این حمایت ها هم انتها خواهد یافت.

منبع: فرارو
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1479

به "ترامپ در یک قدمی بلاک شدن در توییتر و فیس بوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ در یک قدمی بلاک شدن در توییتر و فیس بوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید