دریادار سیاری: 150 سناریو در رزمایش ذوالفقار 1400 اجرا شد

به گزارش مجله روگذر، تهران (پانا) - معاون هماهنگ کننده ارتش می گوید در رزمایش ذوالفقار 1400، حدود 150 سناریو و 50 تمرین برای نیروهای چهارگانه ارتش تعریف کردیم که همه اینها اجرا شد و به اهداف عملیاتی دست یافتیم.

دریادار سیاری: 150 سناریو در رزمایش ذوالفقار 1400 اجرا شد

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر دریادار سیاری با اشاره به برگزاری رزمایش مشترک ذوالفقار 1400 ارتش در روزهای اخیر گفت: اجرای این رزمایش نشان دهنده توان دفاعی کشور است و به صورت سالیانه یا در مقاطع زمانی مورد نیاز برگزار می شود که هریک اهداف راهبردی و عملیاتی خاص خود را دارد.

فرمانده رزمایش مشترک ذوالفقار 1400 ارتش با بیان اینکه در برگزاری رزمایش دو هدف راهبردی و عملیاتی را دنبال کردیم، افزود: در اهداف راهبردی توان بازدارندگی خود را بالا می بریم تا هر زمان در مقابل هر تهدیدی آمادگی مقابله را داشته باشیم و در اهداف عملیاتی، انواع و اقسام سلاح ها را به کار گرفته و آزمایش می کنیم.

وی ادامه داد: در رزمایش ها، آموزش ها را آزمایش میدانی کرده و به دفاع عمق می دهیم و هماهنگی بین نیروها را پیگیری می کنیم و با به کارگیری سلاح ها در کنار یکدیگر برمبنای اهداف از پیش تعیین شده سناریوهای مختلف می نویسیم.

دریادار سیاری گفت: در رزمایش ذوالفقار 1400، حدود 150 سناریو و 50 تمرین برای نیروهای چهارگانه ارتش تعریف کردیم که همه اینها اجرا شد و به اهداف عملیاتی دست یافتیم. اهداف عملیاتی در راستا اهداف راهبردی ماست که همه این ها نشانگر اقتدار ارتش بوده و بیانگر این واقعیت است که هرگونه تعرضی با جواب سخت روبه رو خواهد شد.

وی با تاکید بر اهمیت نیروی دریایی به عنوان یک نیروی راهبردی گفت: امروز ما در دریاهای آزاد حضور داریم و امنیت خطوط مواصلاتی خود را در مقابله با پدیده دزدی دریایی در خلیج عدن تامین می کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: پرچم جمهوری اسلامی ایران را در دریای سرخ، مدیترانه، دریای جنوب چین، اقیانوس هند جنوبی، اقیانوس اطلس جنوبی و شمالی تا سن پترزبورگ و جنوب خلیج فنلاند از طریق ناوشکن های نیروی دریایی ارتش به نمایش می گذاریم که نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی ایران در دفاع از منافع کشور و راهبردی بودن نیروی دریایی ارتش است.

دریادار سیاری نمایش اقتدار در دریا را نشان دهنده توان عملیاتی نیروی دریایی ارتش دانست و تاکید کرد: دیپلماسی دریایی می تواند بزرگترین پشتیبان کشور در حوزه اقتصاد و تامین امنیت حمل و نقل انرژی و کالا در دریاها باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 آذر 1400 بروزرسانی: 26 آذر 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1941

به "دریادار سیاری: 150 سناریو در رزمایش ذوالفقار 1400 اجرا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریادار سیاری: 150 سناریو در رزمایش ذوالفقار 1400 اجرا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید