دولت آینده سودان 25 الی 26 وزیر خواهد داشت، زمان حذف نام خارطوم از فهرست تروریسم آمریکا

به گزارش مجله روگذر، نخست وزیر سودان گفت: دولت آینده خارطوم متشکل از 25 الی 26 وزیر خواهد بود و نام سودان از فهرست حامیان تروریسم آمریکا ماه آینده میلادی حذف خواهد شد.

دولت آینده سودان 25 الی 26 وزیر خواهد داشت، زمان حذف نام خارطوم از فهرست تروریسم آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، نخست وزیر دولت انتقالی خارطوم در گفت وگو با شبکه تلویزیون رسمی سودان گفت: دولت آینده سودان کارآمد و به دور از بوروکراسی اداری خواهد بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

عبدالله حمدوک با بیان اینکه دولت آینده خارطوم متشکل از 25 الی 26 وزیر خواهد بود، گفت: در این دولت بعضی از وزارتخانه ها مثل وزارت صنعت و تجارت از یکدیگر جدا و به دو وزارتخانه مستقل تبدیل می شوند. همچنین وزارت کار و توسعه اجتماعی به دو وزارتخانه تبدیل خواهند شد.

وی با تأکید بر اینکه دولت آینده سودان کارآمدتر خواهد بود، به زمان تشکیل این دولت اشاره ای نکرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

به دنبال سرنگونی نظام عمرالبشیر در سودان، دولت انتقالی خارطوم در 5 سپتامبر 2019 (14 شهریور 1398) تشکیل شد.

بر اساس اعلامیه سند قانون اساسی که در اوت 2019 (مرداد ماه 1398) بین شورای نظامی و ائتلاف آزادی تغییر (احزاب سیاسی)امضا شد، دولت انتقالی متشکل از 21 وزیر خواهد بود و در مرحله انتقالی قدرت اجرایی سودان را به دست خواهد گرفت.

شورای حاکمیتی و دولت انتقالی سودان در آبان ماه گذشته با اصلاح سند قانون اساسی این کشور 14 ماه به دوره انتقالی افزودند و این دوره در سال 2024 به انتها خواهد رسید.

بر اساس اصلاحات اجرا شده در قانون اساسی سودان، گروه های مسلح این کشور که با دولت خارطوم توافق صلح در جوبا امضا نموده اند، مجازند سکانداری 25درصد از وزارتخانه های سودان را به عهده بگیرند.

در این گفت وگوی تلویزیونی، نخست وزیر سودان با اشاره به کوشش های این کشور برای حذف نام خارطوم از فهرست حامیان گروه های تروریستی آمریکا گفت: نام سودان در 11 دسامبر آینده (21 آذرماه) از این فهرست حذف خواهد شد. تمام شواهد و قرائن حاکی از همین امر است.

سفیر سودان در واشنگتن چهارشنبه هفته گذشته گفت: نام خارطوم از فهرست حامیان تروریسم آمریکا در 11 دسامبر حذف خواهد شد.

به دنبال انفجار سفارتخانه های آمریکا در کنیا و تانزانیا و حمله به رزمناو کول در سواحل یمن توسط شبکه القاعده، واشنگتن، دولت سودان را به همکاری با این شبکه تروریستی متهم کرد و در سال 1993 نام این کشور را در فهرست حامیان گروه های تروریستی خود قرار داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1401

به "دولت آینده سودان 25 الی 26 وزیر خواهد داشت، زمان حذف نام خارطوم از فهرست تروریسم آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت آینده سودان 25 الی 26 وزیر خواهد داشت، زمان حذف نام خارطوم از فهرست تروریسم آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید