رکورد مرد پله ای ایران شکست، لزوم حمایت بنگاهای مالی از ورزش

به گزارش مجله روگذر، شامگاه روز گذشته احمد اسدی، دونده ماراتن و مرد پله ای ایران، رکورد پله نوردی از برج میلاد تهران را با زمان 10 دقیقه و 41 ثانیه طی کرد، رکورد قبلی پله نوردی برج میلاد نیز از آن این ورزشکار است، وی توانست رکورد خود را هشت ثانیه کاهش داد.

رکورد مرد پله ای ایران شکست، لزوم حمایت بنگاهای مالی از ورزش

اسدی که 5 اسفندماه سال 90 در مسابقات کشوری رکورد سرعت بالا رفتن از پله های برج میلاد تهران را با زمان 10 دقیقه و 49 ثانیه طی نموده بود روز گذشته با حمایت شرکت مارال چرم زمان رکورد خود را کاهش داد.

از سه سال گذشته تا کنون به رغم کوشش های بسیاری از ورزشکاران برای شکستن رکورد پله نوردی برج میلاد، کسی پیروز نشد تا رکورد قبلی اسدی را بشکند.

20 روز تمرین 8 ثانیه رکورد قبلی را کاهش داد

احمد اسدی پس از ثبت رکورد در مصاحبه با مجله روگذر و در پاسخ به این پرسش که چه مدت زمانی تمرن کردید تا زمان رکورد خود را کاهش دهید؟ می گوید: ظرف مدت 20 روز و با 5 بار تمرین پله نوردی توانستم زمان رکورد فعلی خود را 8 ثانیه نسبت به رکورد قبلی کاهش دهم.

اسدی در ادامه خاطرنشان می نماید: تمریناتم را در تبریز انجام دادم، چندین بار کوشش کردم که برای تمرین از فضای برج میلاد استفاده کنم که متاسفانه با در بسته روبرو شدم.

این ورزشکار دو ماراتن می افزاید: فضا یاری می نماید که ریتم دو را تنظیم کنیم اگر قبل از رکورد گیری یکبار در برج میلاد تمرین می کردم می توانستم بیش از 8 ثانیه زمان رکورد گذشته را کاهش دهم.

متاسفانه در کشور فقط از فوتبال حمایت می گردد

شرکت مارال چرم واحد تولیدکننده نمونه استان البرز در امسال اسپانسر این ورزشکار برای ثبت رکوردش بوده است، اسدی در این باره می گوید: حمایت بنگاه های مالی می تواند باعث رشد و پیشرفت ورزشکاران در هر سطحی باشد، و نباید حمایت های شرکت ها مختص فوتبال گردد چرا که ما در رشته های دیگر می توانیم بهترین مقام ها را برای کشورمان در مجامع بین المللی کشب کینم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه زندگی خود را وقف ورزش نموده است، بیان می نماید: رشته اصلی من دومیدانی است دوندگان قوی تری در ایران وجود دارند ولی پله نوردی با آناتومی بدن در ارتباط است.

اسدی یادآور می گردد: اگر برای تمرین در برج میلاد شرایط تمرین فراهم بود می توانستم رکورد زیر 10 دقیقه را بدست بیاورم.

این ورزشکار با انتقاد از عدم حمایت از بسیاری از رشته های ورزشی توسط متولیان امر، می گوید: متاسفانه در کشور ما فقط از فوتبال حمایت می گردد و حمایت دیگر ورزش ها بدست فراموشی سپرده شده است.

می توانم در این رشته رکوردار باشم

اسدی با صراحت اعلام می نماید؛ می تواند در این رشته رکوردار دنیا باشد و پرچم ایران را در بالاترین برج های دنیا به اهتزاز درآورد.

وی با اشاره به اینکه در کشور سویس سالی یکبار مسابقه پله نوردی برگزار می گردد، می گوید: دو ماه گذشته ورزشکاران دومیدانی و در کشور چین با زمان 11 دقیقه و 20 ثانیه رکورد پله نوردی را شکستند در صورتی که رکورد من 10 دقیقه و 41 ثانیه بود و تعداد پله های برج میلاد نسبت به برجی که ورزشکاران در چین مسابقه داده اند بیشتر است.

رکورد کنونی اسدی شرایط ثبت در کتاب رکوردهای گینس را دارد، ولی هادی رضایی مسئول کمیته ثبت رکوردهای ورزشی، ورزشهای همگانی می گوید: احمد اسدی امروز توانست با زمان 10 دقیقه و 41 ثانیه رکورد پیشین خود با اختلاف 8 ثانیه کاهش دهد.

رضایی در ادامه تاکید می نماید: رکوردی که اسدی از خود بجای گذاشت در نوع خود کم نظیر است و امیدواریم در مسابقات بین المللی بتوانند زمان رکورد خود را کاهش دهند.

شرکت گینس ثبت رکوردهای ایران را به بهانه های مختلف رد می نماید

وی در رابطه با ثبت رکورد اسدی در کتاب گینس گفت: گینس یک شرکت انگلیسی با اهداف مالی است و رکوردهای جدید ایران را به بهانه های مختلف رد می گردد.

رضایی به تحریم های اتحادیه اروپا نسبت به ایران اشاره نمود و اضافه نمود: یکی از عمده ترین دلایل رد رکوردهای ورزشکاران ایرانی در گینس تحریم های اروپا و آمریکا بر علیه کشورمان است.

وی اظهار داشت: شرکت گینس برای ثبت رکورد ورزشکاران ما مستندات می خواهد ولی با شرایط حال حاضر بعید می دانم پیروز به ثبت رکوردها بشویم.

مسئول کمیته ثبت رکوردهای ورزشی ورزشهای همگانی در پاسخ به پرسش مجله روگذر که آخرین رکوردی که از ایران در شرکت گینس ثبت شده است برای چه کسی و در چه تاریخی است؟ می گوید: سال 2013 ورزشکار ایرانی آقای هاشمی مقدم توانستند رکورد یک تن و 100 کیلوگرم وزنه را بزنند و به عنوان یک ایرانی در کتاب گینس به ثبت برساند.

عکس یادگاری وزیر علوم کشور تایلند با مرد پله ای ایران

رضایی در خاتمه می افزاید: برای ثبت رکورد احمد اسدی با شرکت گینس مکاتبه می کنیم، مستندات را ارائه می کنیم در صورت قبول مستندات امیدواریم بتوانیم رکورد این ورزشکار جوان کشورمان را به ثبت برسانیم.

در خاتمه؛ مراسم رکورد زنی مرد پله ای ایران با حاشیه های جالبی همراه بود؛ وزیر علوم کشور تایلند که در زمان رکوردگیری در برج میلاد حضور داشت پس از آگاهی از این مراسم و با تبریک به ورزشکاران ایرانی خواست که با ورزشکار کشورمان عکس یادگاری بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 522

به "رکورد مرد پله ای ایران شکست، لزوم حمایت بنگاهای مالی از ورزش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد مرد پله ای ایران شکست، لزوم حمایت بنگاهای مالی از ورزش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید