ستاد تنظیم بازار خاطرنشان کرد: عرضه 30 هزار تن برنج وارداتی به قیمت 18500 تومان

به گزارش مجله روگذر، دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: 30 هزار تن برنج وارداتی از محل ذخایر کشور با قیمت هر کیلوگرم 17 هزار تومان برای فروشگاه ها و 18 هزار و 500 تومان برای مصرف کنندگان در سطح استان ها توزیع می گردد.

ستاد تنظیم بازار خاطرنشان کرد: عرضه 30 هزار تن برنج وارداتی به قیمت 18500 تومان

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، عباس قبادی در حاشیه نشست ستاد تنظیم بازار در جمع خبرنگاران اضافه نمود: تزریق 30 هزار تن برنج به بازار به طور حتم تاثیرگذار خواهد بود و استان ها می توانند نسبت به تحویل برنج اقدام نمایند.

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: گزارش های مربوط به 100 قلم کالا در این نشست مطرح شد و نسبت به ماه گذشته به جز از یکی دو قلم کالا، در بیشتر کالاها ثبات نسبی قیمت را در بازار شاهد هستیم.

ترخیص کالاهای گمرکی از فردا

قبادی توضیح داد: با کوشش های انجام شده بخشی از کالاهای رسوبی هم در گمرک از فردا با حداقل تشریفات ترخیص می شوندکه این کالاها شامل کالاهای اساسی و واسطه ای است که ورود آن ها به بازار تأثیرگذار خواهد بود.

برطرف مشکل بازار روغن خوراکی تا خاتمه هفته

دبیر ستاد تنظیم بازار درباره روغن خوراکی در کشور گفت: در بحث روغن یک وقفه ای در فراوری به وجود آمده که از هفته گذشته با افزایش فراوری و عرضه محصول به بازار در حال برطرف شدن است و تا خاتمه هفته، برای روغن خوراکی مسئله ای نخواهیم داشت.

وی مشکل تحویل روغن خام به کارخانه ها را یکی از دلایل به وجود آمدن این مشکل دانست و اضافه نمود: این مشکل حل شده و فراوری در حال اجرا است.

کاهش فراوری و عرضه علت افزایش قیمت مرغ

قبادی درباره قیمت مرغ در بازار اظهارداشت: در بحث جوجه ریزی مسائلی وجود دارد و وقتی فراوری کم باشد عرضه هم کم می گردد.

دبیر ستاد تنظیم بازار ادامه داد: مقرر شد مشکل مرغداران حل گردد و جوجه ریزی افزایش پیدا کند و با نزدیکی به انتهای سال، فراوری مرغ بیشتر خواهد شد.

وی گفت: همه دستگاه ها در زمینه های مختلف از جمله تأمین ارز و تخصیص آن باید یاری نمایند تا مسائل به حداقل برسد، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت هم در زمینه نظارت، فعال خواهند بود تا مسئله ای در بازار نداشته باشیم.

افزایش قیمت مواد شوینده و لبنی منتفی شد

دبیر ستاد تنظیم بازار افزایش قیمت در مواد شوینده و محصولات لبنی را منتفی دانست و اضافه نمود:، چون صادرات محصولات لبنی بیشتر شده و قیمت شیرخام هم برای کارخانه ها افزایش یافته نوساناتی را در بازار شاهد بودیم، اما قیمت کالاهایی که مشمول قیمت گذاری بودند، هیچ تغییری نداشته است.

قبادی گفت: قرار است در روزهای آینده در خصوص موضوع لبنیات تصمیم گیری گردد، اما هرگونه افزایش قیمت برای محصولات لبنی منتفی است و مورد تأیید نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1340

به "ستاد تنظیم بازار خاطرنشان کرد: عرضه 30 هزار تن برنج وارداتی به قیمت 18500 تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاد تنظیم بازار خاطرنشان کرد: عرضه 30 هزار تن برنج وارداتی به قیمت 18500 تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید