سهمیه واردات نفت چین افزایش یافت

به گزارش مجله روگذر، چین نخستین دور از سهمیه های واردات نفت خام برای شرکت های خصوصی در سال 2020 را صادر کرد که به پالایشگاه های غیردولتی اجازه می دهد 103.83 میلیون تن نفت خام وارد نمایند.

سهمیه واردات نفت چین افزایش یافت

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، این آمار از سوی شرکت مشاوره انرژی SIA Energy و شانگهای سکیوریتیز نیوز منتشر شد و هشت درصد رشد نسبت به نخستین سهمیه واردات به میزان 96.25 میلیون تن برای سال 2019 را نشان داد.

عمده این افزایش برای پروژه های عظیمی اختصاص پیدا خواهد نمود که فعالیتشان را چند سال پیش شروع کردند.

بر اساس گزارش رویترز، این سهمیه ها مطابق با انتظارات بوده است. وزارت بازرگانی چین در نوامبر اعلام نموده بود که سهمیه واردات نفت غیردولتی برای کل سال 2020 به میزان 202 میلیون تن و مشابه سال 2019 خواهد بود.

با وجود نوسان حاشیه سود پالایش در ماه های اخیر و اشباع فرآورده های نفتی، به لطف شرکت هنگلی پتروکمیکال که پالایشگاه جدیدی را اوایل سال جاری راه انداری کرد و ظرفیتش را تا انتها ماه مه به 400 هزار بشکه در روز افزایش داد، تقاضا برای نفت خام در چین همچنان رو به رشد است.

همچنین پالایشگاه ژیجیانگ پتروکمیکال به ظرفیت 400 هزار بشکه در روز فعالیتش را شروع کرد و تقاضا برای نفت را بالا برد. به علاوه سایر پالایشگاه های مستقل هم به دلیل ثابت ماندن حاشیه سود پالایش در اواخر تابستان، نرخ فرآوری نفت را نسبتا بالا نگه داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 669

به "سهمیه واردات نفت چین افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهمیه واردات نفت چین افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید