موافقت اتحادیه اروپا با توافق تجاری انگلیس

به گزارش مجله روگذر، سخنگوی ریاست اتحادیه اروپا اظهار داشت که 27 کشور عضو این اتحادیه، به اتفاق آرا با درخواست موقت توافق تجاری با انگلیس موافقت نموده اند.

موافقت اتحادیه اروپا با توافق تجاری انگلیس

با ما سفر کنید و با اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از گاردین، سباستین فیشر سخنگوی ریاست اتحادیه اروپا با انتشار پیامی بیان کرد که 27 کشور عضو این اتحادیه، به اتفاق آرا با درخواست موقت توافق تجاری با بریتانیا موافقت نموده اند تا امکان اجرایی شدن آن از یکم ژانویه 2021 فراهم گردد.

پس از نزدیک به یک سال کشمکش، انگلیس و اتحادیه اروپا پایان روز 24 دسامبر (4 دی) به توافقی تاریخی درباره مقررات حاکم بر روابط بین خود پس از خروج بریتانیا از این اتحادیه، موسوم به برگزیت، دست یافتند.

از آن جا که مهلت دوره انتقالی برای دستیابی به توافق تجاری بین دو طرف تا 31 دسامبر (11 دی) سال جاری معین شده بود، فرصت بسیار اندکی برای تصویب کامل توافق باقی ماند.

توافق یاد شده به طرفین امکان تجارت بدون تعرفه کالا را می دهد و همچنین همکاری های نزدیک پلیس و نهاد های قضائی را ممکن می نماید.

انگلیس با سپری کردن دوره انتقالی 11 ماهه، پایان از روز یکم ژانویه 2021 از اتحادیه گمرکی و بازار واحد اروپایی خارج خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1460

به "موافقت اتحادیه اروپا با توافق تجاری انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت اتحادیه اروپا با توافق تجاری انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید