هشدار شرکت های هواپیمایی جهان دربارۀ تاثیر تصمیمات ترامپ بر حمل ونقل هوایی

به گزارش مجله روگذر، با افزایش تنش ها در عرصۀ تجارت جهانی در پی تصمیمات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر افزایش تعرفۀ واردات کالاها، مدیران شرکت های بین المللی حمل و نقل هوایی بر خسارات وارده به صنعت حمل و نقل هوایی و اقتصاد جهان هشدار دادند.

هشدار شرکت های هواپیمایی جهان دربارۀ تاثیر تصمیمات ترامپ بر حمل ونقل هوایی

ایالات متحده آمریکا علاوه بر وضع تعرفه های نو بر واردات کالاهای چینی، تعرفۀ واردات فولاد و آلومینیوم از کشورهای کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا را هم افزایش داده است.

در جریان نشست سالانۀ انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) که روز یکشنبه در سیدنی با حضور 130 مدیرعامل و هزار نماینده از خطوط هوایی بین المللی برگزار گشت، الکساندر دو ژونیاک مدیرعامل این انجمن تاکید کرد هر تصمیمی که تجارت، مهاجرت و مسافرت را کاهش دهد، اثر منفی بر درآمدزایی صنعت حمل و نقل هوایی دارد. او گفت: هر کاری که فعالیت های تجاری را کاهش دهد و باعث کاهش تعداد مسافران خطوط هوایی شود، خبر بدی برای ماست.

افزایش تعرفه های واردات فولاد هم بر میزان سرمایه گذاری ها در زیرساخت هایی همچون بنادر، فرودگاه ها و هتل ها تاثیر می گذارد و افزایش تعرفه های ورود آلومینیوم می تواند صنعت ساخت هواپیما را با مخاطراتی روبرو کند؛ اگرچه از نظر مدیران دو شرکت بزرگ بوئینگ و ایرباس، اکنون برای ارزیابی میزان این تاثیرات خیلی زود است.

دوگ پارکر، مدیر خطوط هواپیمایی امریکن ایرلاینز هم در نشست سیدنی تاکید کرد هر زمان که تنش ها در تجارت جهانی و تجارت آزاد افزایش می یابد، نگرانی ما تشدید خواهد شد.

به گفته مدیران صنعت حمل و نقل هوایی، شرایط عدم اطمینان در تجارت بین الملل تقاضا برای سفرهای تجاری را که از مهمترین عوامل سودآوری این صنعت است، کاهش می دهد. در شرایط نامطمئن کنونی هم فعالان عرصه تجارت بین الملل چاره ای جز انتظار ندارند تا ببینند چه اتفاقی خواهد افتاد و هر تصمیم نو چه تاثیراتی بر کسب و کارشان خواهد گذاشت.

بیشتر بخوانید:

  • انزوای آمریکا در نشست وزیران دارایی گروه 7

  • واکنش تند اروپا به جنگ تجاری آمریکا

  • وعده باز کردن درهای اقتصاد و کاهش تعرفه واردات از سوی رئیس جمهوری چین

  • افزایش تعرفه فولاد و آلومینیوم؛ آغاز جنگ تجاری آمریکا با اروپا

منبع: یورونیوز
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1781

به "هشدار شرکت های هواپیمایی جهان دربارۀ تاثیر تصمیمات ترامپ بر حمل ونقل هوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار شرکت های هواپیمایی جهان دربارۀ تاثیر تصمیمات ترامپ بر حمل ونقل هوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید