ادبیات

چه کسانی از یارانه کرونا و حمایت دولت جا ماندند؟

به گزارش تجارت نیوز، شیوع ویروس مرموز کرونا در مدت زمان بسیار کوتاهی به یکی از عظیم ترین چالش های بین المللی پس از جنگ جهانی دوم تبدیل شده است. در کنار بخش اعظمی از محتوای منتشرشده در قالب توصیه های بهداشتی، آمار و ارقام مبتلایان و اطلاع رسانی درباره...

8 خرداد 1399

مصاحبه مارگارت آتوود در سینماها پخش می گردد، گیلاد به آمریکا برگشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، سه شنبه پیش (10 سپتامبر) جدیدترین کتاب مارگارت آتوود به صورت همزمان در کشورهای مختلف راهی کتابفروشی ها شد.

5 بهمن 1398

بهترین مکان ها برای سفر در زمستان

برای بعضی افراد، آب و هوای زمستانی و طبیعت سفیدپوش و برفی می تواند انگیزه خوبی برای سفر باشد. در این مقاله مقاصدی را به شما معرفی می کنیم که برای سفر در این موقع از سال مناسب هستند. با خبرنگاران همراه باشید.

17 دی 1398

اولین زن سیاه پوست برنده بوکر

هیات داوران این دوره از جایزه مهم ادبی بوکر در یک اقدام کم سابقه و پس از 30 سال دو نویسنده را به عنوان برنده این جایزه ادبی انتخاب کرد.

6 آذر 1398

داستان شعرهای فتنه انگیز اسیپ ماندلشتام

ویتالی شنتالینسکی، مدتی ریـاست کـمیتهٔ مـیراث ادبی نویسندگان قربانی سرکوب در روسیه را به عهده داشت و در فاصله سالهای 1988 و 1992 در رأس جنبشی بود که گشودن پرونده های آرشیو ادبی کا.گ.ب را شروع کرد.

28 آبان 1398

فال روزانه 31، 06، 1398

فال روزانه یک شنبه 31 شهریور 1398چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان استدوست عزیز متولد 31 شهریور، تولدتان مبارک. شما فرد با انرژی و روش مندی بوده و شخصیت جذابی دارید. شما بسیار اجتماعی و مفید هستید؛ اما باید تمایل خود برای انجام رفتارهای حسادت آمیز، خود...

4 آبان 1398

61 کشور در راه نود و دومین دوره جوایز اسکار

کمتر از دو هفته به پایان مهلت معرفی فیلم های غیرانگلیسی زبان به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی باقی مانده است.

3 آبان 1398

شهرستان ادب میزبان شب شعر اعتراض

نخستین شب از شبهای شعر اعتراض، ویژه شعرهیئت در موسسه شهرستان ادب برگزار می گردد و جمعی از شاعران آیینی اشعار خود را در این برنامه می خوانند.

20 مهر 1398

بیست و یکمین نماینده کوبا در اسکار ، روایتی از پیامدهای فاجعه چرنوبیل

یک مترجم، نخستین تجربه کارگردانی سباستین و رودریگو باریوسو به نمایندگی از سینمای کوبا به بخش بهترین فیلم بین المللی آموزشگاه اسکار معرفی گردید.

18 مهر 1398

فال آنلاین دیوان حافظ آدینه 15 شهریور ماه 98

بعضی حافظ را لسان الغیب می گویند یعنی کسی که از غیب سخن می گوید و بر اساس بیتی از شعر حافظ او معتقد است که هیچ کس زبان غیب نیست.

15 مهر 1398

اجلاس بین المللی توسعه شهری اوراسیا با شرکت 10 کشور برگزار می گردد

دهمین اجلاس بین المللی رشد و توسعه شهری با رویکرد حفاظت از بافت های تاریخی در حوزه اوراسیا با شرکت 10 کشور در تبریز برگزار می گردد.

2 مهر 1398

عمارت های قدیمی تهران؛ گذری به شهر فرنگ قاجار

خبرنگاران - زهرا سرشکی: این روز ها تهران را با تصویری از برج میلاد و میدان آزادی به یاد می آوریم. شهری که در گذر زمان و زیر پرچم پایتختی خود، به پهنه بی انتهای برج ها، ساختمان های سربرافراشته و آسمان خراش های متنوع تبدیل شده و شاید باور اینکه روزی کوچه پس...

12 مرداد 1398

درباره پرویز مشکاتیان؛ جان بخش سنتور

خبرنگاران: پرویز مشکاتیان، آهنگساز، نوازنده و موسیقی دان نام آشنایی که همه ما کم یا زیاد با آثار گرانقدرش آشنا هستیم و بار ها نام او را در کنار بزرگان موسیقی ایرانی شنیده ایم، اما شاید تعداد کمی از ما از زندگی حرفه ای این هنرمند باخبر بوده و شناختی کافی...

11 مرداد 1398